top of page

ELT GENEL ŞARTLAR VE KURALLAR

 1. eSports League Turkey bünyesindeki her branşa başvurular ayrı ayrı yapılır.

 2. Format başvuru sayısına göre değişiklik gösterebilir. Organizatörler turnuva formatın da ve kurallarında değişiklik yapma hakkını sahiptir.

 3. 1v1 formatındaki branşlara tek kişi katılabilir. Yedek oyuncu uygulaması yoktur.

 4. 1v1 dışındaki takımlı branşlara, oyun formatına göre 2’li, 3’lü, 4’lü ya da 5’li takımlar halinde başvurulacaktır. Her takım için tek başvuru formu doldurulacaktır. Başvuru formundaki tüm alanların eksiksiz olarak doldurulması zorunludur. Bazı durumlarda takımlı turnuva ve liglerin başvuruları bireysel olarak alınabilir.

 5. Başvuru formundaki 1 numaralı katılımcı “Takım Kaptanı” olarak anılacak ve ELT moderasyon ekibi tarafından ana kontak olarak benimsenecektir. Takım kaptanları başvuru formunu onaya göndererek bu sorumluluğu kabul etmiş sayılır. Tek kişilik başvurularda “Takım Kaptanı” başvuru yapan oyuncunun kendisidir.

 6. Takımlar için başvuruyu sadece takım kaptanın yapması yeterlidir. Bazı durumlarda bu değişebilir ve bireysel başvuru istenilebilir. Başvuru forum sayfasında takım üyelerinin bilgileri ve istenilen evraklar eksiksiz eklenmelidir.

 7. Başvuru sayfasında istenilen bilgiler doldurulup kayıt olduktan sonra mail adresinize gelen link den ödeme yaparak kayıt işleminizi tamamlamış olacaksınız. Ödeme işlemi yapılmayan kayıtlar geçersiz sayılacaktır.

 8. Takımlı oyunlarda yedek oyuncu ekleme hakkınızı o oyunun katılım şartlarına bakarak öğrenebilir ve ona göre yedek oyuncunuz içinde başvuru yapabilirsiniz ayrıntılar için başvuru yapacağınız oyunun katılım şartlarına bakınız.

 9. Takım ismi olarak uygunsuz isimler kabul edilmeyecektir ve moderasyon ekibi tarafından düzeltme işlemi yada isim değiştirme işlemi yapılabilir.

 10. Bir okuldan,şirketden,üniversiteden aynı branşa birden çok başvuru yapılabilir. Bu durum oluştuğunda ilgili takım isimlerine belirleyici olacaktır.

 11. Son Başvuru Tarihleri: Her turnuvanın Son Başvuru tarihi, Turnuvaların açıklamalarında verilmiştir.

 12. Geri Çekilme: Herhangi bir branşa yönelik yapılan, mail aktivasyonu ve ödeme işlemleri tamamlanmış başvurular için geri çekilme başvurusu yapılabilir, lakin para iadesi yapılmaz.

 13. Katılımcılar müsabakalara için klavye, mouse, kulaklık, oyun kolu vb. kendi ekipmanlarını getirmekte özgürdür. Oyuncuların kendi ekipmanında oluşabilecek sorun ve hasarlardan organizatörler sorumlu tutulamaz.

 14. Katılımcıların kendi bilgisayarlarını ya da oyun konsollarını Final gününe  getirmeleri yasaktır.

 15. Turnuva bilgisayarlarına ve oyun konsollarına ekipman sürücüleri haricinde yazılım yüklemek yasaktır.

 16. Turnuvada tüm görüntü iyileştirici programlar ile oyun içi bug ve glitch’lerden faydalanmak yasaktır.

 17. İllegal program, makro ve 3. parti program kullandığı tespit edilen oyuncular ve takımları diskalifiye edilecektir.

 18. Turnuvaya katılım sağlayan oyuncular rakiplerine, turnuva organizatörlerine, çalışanlarına ve seyircilere karşı saygı içerisinde bir tutum sergilemek zorundadır. Aşağılayıcı bir dil, argo ve küfür kullanan, turnuva alanında herhangi bir kişiye fiziksel veya sözlü saldırıda bulunan oyuncular uyarılmaksızın diskalifiye edilecektir.

 19. Organizatörler eSports League Turkey Video Oyun Festivali kapsam, format ve kurallarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 20. Organizatörler, katılımcılardan gerekli görmeleri halinde ek belgeler isteme hakkını saklı tutar.

 21. Ödül destekçileri, teslimat öncesinde kazanan katılımcılardan ek belgeler talep edebilir.

 22. Yanlış yapılan başvuru işlemlerinde moderatörler ile mail ve chat bölümünden iletişime gecerek destek isteyebilirsiniz moderatörlerin insiyatifi doğrultusunda size gerekli desteği verebilirler lakin tüm sorumluluk oyuncuya aittir.

 23. Pubg Mobile Turnuvalarına Mobilden ve Bilgisayardan (emülatör) girenler ayrı lobiler ile oyuna girecekler aynı haritada karşılaşma yapılmayacaktır.

 24. Elemelerin başlama tarihleri ve son bulma tarihlerini değiştirme hakkını Esports League Turkey saklı tutar.

 25. Eleme günü Moderatörlerin vereceği kararlara uyacağınızı ve itiraz etmeyeceğinizi bu turnuvaya başvuru yapmış takım ve oyuncular kabul etmiş sayılacaktır.

 26. Eleme günü Moderatörlerin vereceği kararlara uyacağınızı ve itiraz etmeyeceğinizi bu turnuvaya başvuru yapmış takım ve oyuncular kabul etmiş sayılacaktır.

 27. Organizatörler bazı oyunların veya branşların Finalini eleme maçlarının hemen ardından devam ettirebilir ve Final maçını kazanan takımları belirledikden sonra takımları veya oyuncuları Final gününün yapılacağı yere davet edip ödül ve kupa törenine davet edebilirler.

 28. Oyunlarda hileli bir oyuncu olması durumunda yada hile şüphelisi bir oyuncu olması durumunda moderatöre bilgi verilmeli ve moderatörün o macın o anını izlemesi sağlanmalıdır. Maç devam ederken moderatörün bilgilendirimediği lakin maç sonunda rakip takımda hileli oyuncu veya takım vardı itirazlarını dikkate alınmayacaktır. Moderatör insiyatifinde bu durum değişebilir. Oyuncu rakibinin hile kullandığının kanıtı olan video veya ekran görüntüsünü bize ulaştırması durumunda gerekli cezai işlem yapılacaktır.

 29. Counter-Strike: Global Offensive ve league of legends oyunlarında takımların maçlarının demolarını bilgisayarlarına indirmeleri gereklidir.itiraz olması durumunda organizatörlerin ve moderatörlerin sizden itiraz edilen maça ait demoyu göndermeniz isnildiğinde göndermeniz gereklidir aksi takdirde şüpheli sınıfına alınırsınız organizatörlerin vereceği kararları kabul etmiş olursunuz. Bu kararlar demoyu göndermeyen takımın diskalifiye edilmesi - ödül törenine cıkarılmaması - kazandıkları derecenin 2 altına düşürülmeleri gibi kararlar olacaktır. Diğer turnuvadaki oyunlar da dahil Her oyuncu maç esnasında ekran görüntüsü alma programlarını açık tutmalı  ve maçı kayıt altına almalıdır itirazlar sonrası oyunculardan bu görüntüler istenilebilir.

 30. Turnuva ve Liglerde verilen ödüller başvuru sayısına göre değişiklik gösterebilir. Ödüller Beklenilen başvuru sayısına göre belirlenir lakin başvuru sayısı beklenilenden daha az olması durumunda ödüller değiştirilebilir. Organizatör firma Turnuva ve Lig formatında, ödüllerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 31. Organizatörler yeterli başvurunun olmadığını ve şartların Final gününü düzenlemek için uygun olmamasını bahane göstererek Final gününü iptal edebilir ve kazanan takımların ödüllerini takım kaptanı ile kuralacak iletişim ile kendilerine teslim edilebilir. Final günü mekan ödül ve final yapılacak yere getirilecek bilgisayar canlı yayın sistemlerinin sponsorları olması durumunda iptal edilmeyecektir lakin bu sponsorluklardan mekan ve Bilgisayar canlı yayın sistemleri gibi ekipman sponsorunun olmaması durumunda başvuruların da az olması ile Final günü ekonomik olarak Organizasyon şirketi zor duruma sokacağından iptal edilebilir.

 32. Final gününü organize eden Esports League Turkey final gününü iptal edebilir yerini ve zamanını değiştirebilme hakkına sahiptir.

 33. Discord sunucusu üzerinden maçların yönetilmesinde fikstürün takip edilmesinde düzen sağlayan moderatörlerin hile kullandığı şüphesi ile bir takımı yada bir oyuncuyu turnuvadan diskalifiye etme hakkı vardır, diskalifiye edilen takımın turnuvaya katılım ücreti geri iade edilmez.

 34. Organizatör şirket branşlarda başvurunun az olması (20 Takım dan daha az) durumunda başvuru yapan takımların başvuru ücretlerini geri iade etmek koşulu ile o branşın turnuvasını iptal etme kararı alabilir.

 35. Fikstür ve harita belirlenmesinde yapılacak kura çekimleri moderatörler tarafından yapılacaktır.

 36. Takımlar fikstürdeki rakiplerine itiraz edemez ve değiştirilmesini isteyemezler. Değişiklik kararı güç dengesizliği vb gibi durumlar olması ile Organizatörler tarafından değiştirilebilir yada yeniden kura çekilebilir.

 37. 1v1 eşitliğine uymayacak bir turnuva başvurusu yapıldığında veya bir sebeb den dolayı takım eksilmesi yada artışı olması durumunda dışarıda kalacak olan 1 fazla takım yada oyuncunun çekilecek kura ile oyuna devam etmesinin kararını Organizatörler verebilir ve bu durum için format değişikliği yapma hakkına sahiptirler.

 38. Geri Çekilme : Herhangi bir branşa yönelik yapılan, mail aktivasyonu ve ödeme işlemleri tamamlanmış başvurular için geri çekilme başvurusu yapılabilir. Bunu bize iletişim bölümünden mail atarak yapabilirsiniz.

 39. İade Koşulları : Başvurusu tamamlanan ve ödeme işlemi yapılan hiçbir etkinliğin para iade işlemi yapılmaz.

 40. ELT’ nin, takım/oyuncuların turnuva ve liglerde kayıt altına alınan video kaydı, fotoğraf, canlı yayınlar ve ses kayıtlarının düzenlemesine, yayınlamasına yetkisi vardır.

 41. ELT’ nin Oyuncuların discord ses kayıtlarını ve yazdıkların mesajları kayıt altına alma ve gerekli görüldüğünde yayınlama yetkisi vardır.

 42. ELT’ nin Moderatör ve yöneticileri ile yaptığınız konuşma kayıtlarının izinsiz bir şekilde yayınlanması yasaktır. Bu gibi durumlarda hakkınızda yasal işlem başlatılacağı gibi tüm ELT organizasyonlarına katılım yasağı verilecektir.

 
bottom of page