top of page

Piyasadaki En iyi ''Capture Card'' Elgato 4KPRO

Elgato Nedir ?

Elgato Gaming firması gelişmekte olan teknoloji ile birlikte oyun piyasasının büyümesi ve twitch, youtube gibi sitelerde topluluk sayılarının artmasıyla, oyuncular için özel donanımlar ve yayıncılar için özel ürünler sunmayı hedefleyen bir şirkettir. Corsair firmasının satın almasıyla birlikte Corsair firmasına bağlanmıştır.

Çoğunlukla Twitch yayıncılarına sponsor olan Elgato firması, dünyadaki az sayıda önemli olan video yakalama aygıtlarıyla ünlü bir firmadır. Türkiye’de her ne kadar adı daha yeni yeni duyulmuş olmaya başlasa da dünyada Elgato firması özellikle, Twitch yayıncıları için önemli bir rol oynamaktadır.

Elgato firmasının ürün gamı aslında çok geniş değil fakat kullanıcılar için tam da gerekli olan ürünleri üretiyorlar.

Elgato 4KPRO Nedir ?

Adından da anlaşılacağı üzere bu kart 4K yani 3840×2160 piksel çözünürlüğünde saniyede 60 kare görüntü aktarımını sağlıyor. PCIe x4 ile bilgisayara bağlantı sağlayan bu kart en yüksek 140 Mbps bitrate ile görüntü aktarmamıza yardımcı oluyor.

Şuanda yavaş yavaş Twitch kullanıcılarına sunulan içeriklerin daha da iyileştirilmesi, yayıncıların görüntü kalitelerini izleyiciler için daha net ve akıcı hale getirmeleri amaçlandığı için, web kameraları yetersiz gelmeye başladı.

Daha kaliteli olan, DSLR olarak adlandırılan fotoğraf makineleri ve normal video kameraları kullanılması yönünde bir eğilim başladı. Bu eğilim lenslerinden tutun da iso, beyaz dengesi vs. gibi özelliklere kadar birçok şeyden faydalanmak isteyen kullanıcılar seçimlerini artık bu yönde kullanmaya başladılar.

Bu cihazlarda ayarların daha rahat tanımlandığı ve ortam, ışıklandırma konusunda web kameralarına göre daha fonksiyonel ayarlar kullanıldığı için bu kameralar tercih edilmeye başlandı. Piyasadaki bu açığı kapatmak için fark yaratan Elgato firması kullanıcılarına video aygıtlarından görüntülerini aktarmasını sağlayacak bir ürün sundu.

Ürünü buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.Esports League Turkey olarak size Piyasadaki en iyi Capture Card'ı önerdiğimiz bu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sizde yorum yaparak fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Comments


bottom of page